KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15559245

nr 1555 9245

Helle Olin

(1906-1944), Finland

Akvareller, 4 + 2 st, Orientaliska motiv, delvis oramade. Signerade, yttermått inklusive ram: 32x24 - 59x45, Oramade: Akvarell. Bladets mått: 40x30 cm

Kondition: missfärgningar

Helle Olin, finländsk bildkonstnär född 1906, död 1944.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 14 augusti 2023
kl 20:17:25

11/8 20:02:30 1      100 kr
14/8 20:06:22 2      Vinnande bud

Helle Olin

Läs mer om Helle Olin